• +90-242-324-3420 | info@grandemlak.com
  • Change Your Currency

Nüfus Bilgileri ve Dini Yapı

Arama sonuçlarınız

Nüfus Bilgileri ve Dini Yapı

tarafından gönderildi admin_grand üzerinde 11 Mart 2019
0

Türkiyenin Nufusu 82.300.000 dur. Nufusun büyük bir bölümü 31 yaş altı gençlerden oluşmaktadır.

Nufusun en yoğun olduğu iller Sırasıyla İstanbul, Ankara ve İzmirdir. Bursa, Adana, Antalya’da büyük şehiler arasında yer almaktadır.

Türkiye’de Din

Türkiye Cumhuriyeti laik bir devlettir. Bu din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması anlamına gelmektedir. Yani devlet tüm ülkenin ve bütün vatandaşların dini özgürlüğünü garanti eder. Tükiyede nufusun büyük çoğunluğu müslümandır. Ülke genelinde yaklaşık olarak 80.000 adet cami, cem evi, kilise, sinegog gibi ibadet haneler bulunmaktadır.

Türkiyede dini bayramlar;

Ramazan ayı müslümanlar tarfından kutsal kabul edilir ve Ramazan ayı borunca tutulan müslümanlar oruç tutar ve ardından 3 gün boyunca Türkiye’de resmi bayram ilan edilir.

Bir diğer dini bayram ise Kurban Bayramıdır. Müslümanlar Hz. İbrahim oğlunu tanrıya kurban vermek üzereyken Tanrı tarafından Hz. İbrahime gönderilen Koçun oğlu yerine kurban edilmesine dayanır. Kurban bayramında kesilen kurbanlık hayvanların büyük bölümü ihtiyacı olan insanlara, eş, dost ve akrabalara dağıtılır. Kurban bayramı 4 gündür.

Tatilinizde dünyaca ünlü “Türkiye İbadethanelerini” ziyaret edebilir, Kutsal dinlerin harmanlandığı bu coğrafya üzerinde özgürce dolaşabilirsiniz.

  • Detaylı Arama

    Diğer Arama Seçenekleri
  • Archives

  • Etiketler

Email Listemize Kayıt Olun !

Bizden en son haberleri ve en güncel ilanları almak için e-posta listemize katılın.

TEBRİKLER ! BAŞARILI BİR ŞEKİLDE KAYIT OLDUNUZ !

Listeleri Karşılaştır

×