• +90-242-324-3420 | info@grandemlak.com
  • Change Your Currency

Türkiye'de Ulusal Bayramlar

Arama sonuçlarınız

Ulusal Tatil ve Bayramlar

tarafından gönderildi admin_grand üzerinde 11 Mart 2019
0

Resmi Tatiller

1 Ocak Yeni Yıl Tatili: Türkiye ‘de yeni yıl tatili sadece 1 gündür. Bu nedenle yeni 31 Aralık gecesi bir çok otel, restoran, club çeşitli eğlenceler düzenlerler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan 1920 ‘de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilanına itafen Mustafa Kemal Atatürk’ü çocuklara armağan ettiği bayramdır. Tüm ülkede coşkuyla kutlanan bayramda tüm resmi kurumlar 1 gün süreyle tatil edilir. Dünyada tek çocuk bayramı olma özelliğiyle tektir.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün işgalci güçlere karşı Samsundan başlattığı hareketa itafen kutlaanan bayramdır. Tüm resmi kurumlar 1 gün süreyle tatil edilir.

30 Ağustos: Bu bayram 1922’de düşman kuvvetlerinin ülkeden tamamen kurtulması şerefine kutlanır. Büyük askeri geçitler ve coşkulu kutlamalar yapılır.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı:1923 yılında, Türkiye’de resmi olarak bir cumhuriyet ilan edilmiştir. Cumhuriyetin ilanı her yıl kutlamalarla yeniden yaşanır. Yoğun halk katılılımları ile coşkulu yürüyüşler yapılır.

Dini Bayramlar
Ramazan ayı müslümanlar tarfından kutsal kabul edilir ve Ramazan ayı borunca tutulan müslümanlar oruç tutar ve ardından 3 gün boyunca Türkiye’de resmi bayram ilan edilir. Bu bayramda

Bir diğer dini bayram ise Kurban Bayramıdır. Müslümanlar Hz. İbrahim oğlunu tanrıya kurban vermek üzereyken Tanrı tarafından Hz. İbrahime gönderilen Koçun oğlu yerine kurban edilmesine dayanır. Kurban bayramında kesilen kurbanlık hayvanların büyük bölümü ihtiyacı olan insanlara, eş, dost ve akrabalara dağıtılır. Kurban bayramı 4 gündür.

Halk Festivalleri
Hıdırellez : Bahardan yaz aylarına geçilirken yazın bolluk ve bereket getirmesi dileği ile Tüm yurtta kutlanır. 5-6 mayıs tarihleri arasında kutlanmaktadır.

Nevruz : 21-22 Mart tarihinde bahar şenliği olarak kutlamalar yapılır. 21 Mart gün dönümü olması nedeniyle uzun yıllardan beri çitçiler tarafından özellikle kutlanan bu bayram günümüze kadar ulaşmıştır.

  • Detaylı Arama

    Diğer Arama Seçenekleri
  • Archives

  • Etiketler

Email Listemize Kayıt Olun !

Bizden en son haberleri ve en güncel ilanları almak için e-posta listemize katılın.

TEBRİKLER ! BAŞARILI BİR ŞEKİLDE KAYIT OLDUNUZ !

Listeleri Karşılaştır

×