• +90-242-324-3420 | info@grandemlak.com
  • Change Your Currency

Satın Alımlarda Para Transferi

Arama sonuçlarınız

Satın Alımlarda Para Transferi

tarafından gönderildi admin_grand üzerinde 11 Mart 2019
0

Diğer tüm hizmetlerimizde olduğu gibi siz değerli yatırımcılarımıza ve müşterilerimize gayrimenkul alımlarında para transferleri nasıl yapılır bilgi veriyoruz.

Türkiye’de emlak satın almak için ödeme yöntemleri şu şekilde sıralanabilir.
1. Satıcının hesabına banka havalesi: Satın alma sözleşmesi imzalandıktan sonra, sözleşmede belirtilen Türkiye’deki satıcı (üretici, sahibi), ya da gayrimenkul için kendi ülkenizde ki bankalarda bulunan kişisel hesabınızdan gerekli miktarda para aktarabilirsiniz.

2. Banka Çeki: Türkiye’de ki bankalar satış işlemlerinde sizlere yardımcı olmak için bir sistem geliştirmişlerdir. Bu sistemde siz bankaya paranızı yatırırsınız, banka size bir çek verir bu çeki satış işlemi sırasın da Satıcıya verirsiniz. İmzalar atılıp siz tapunuzu aldığınızda bankaya size ait tapuyla giden Satıcı çekte bulunan miktarı kendi hesabına geçirir böylece satış işlemi tamamlanmış olur.

3. Mülk Takası: Size ait bir gayrimenkul ile almak istediğiniz bir gayrimenkulü, genelde üzerine para verecek şekilde değiştirmeniz dir. Bu tür satışlar karşılıklı olarak genelde hem satıcı hem alıcı için faydalıdır.

Türkiye’de banka havalesi ve para çekmek için herhangi bir kısıtlama yoktur. Size ait olan hesabınızdan dilediğiniz kadar nakit, bankalara önceden haber vermek koşulu ile önceden çekebilirsiniz.

4. Nakit ödeme: Satın alımlarda en basit yoldur. Ancak bu konudaki kısıtlamalara dikkat etmek gerekir. Örneğin, Rusya Federasyonu vatandaşları için yanlarında Türkiye ye getirebilecekleri nakit sınırlaması 10.000 $’dır.

5. Kredi Kartı ve Banka Kartı ile Ödeme: Bazı satın alımlarda eğer satın alım yaptığınız firma bu hizmetleri veriyor ise kredi kartı ya da banka kartı ile de satın alım yapabilirsiniz.

6. Uluslararası Ödeme Sistemleri: (Western Union, «Unistream”, “Paypal”, vb.) gibi ödeme sistemleri sayesinde, Türkiye’de bir hesap açmadan dünyanın herhangi bir yerinden birkaç dakika içinde para transferi yapabilirsiniz. Ancak bu ödeme sistemleri genellikle yüksek miktarlarda komisyon aldıkları için çok fazla tercih edilmemektedir.

7. Kripto para

Bitcoin, Etherium, Ripple ve USDT gibi cripto para birimleri emlak sektörüne hızla giriş yaptı. Grand Emlak olarak, gayrimenkul satışların da cripto para birimlerini de ödeme olarak kabul edebileceğinizi bildirmek isteriz.
Bitcoin Nedir ?
Birçok kişi Bitcoin hakkında bir takım bilgilere sahip ama Bitcoin’in ne olduğunu tam olarak bilen çok fazla kişi yok. Bitcoin’e kimi “Dijital”, kimi “Kripto”, kimi “Sanal” diyor.

Kripto para olarak bilinen Bitcoin, Türk Lirası, Euro ve Dolar gibi bir para sistemidir. Internet aracılığıyla kullanılır ve hiçbir merkezi otoriteye ya da aracı kuruma bağlı değildir.
Günümüzde kripto para birimleri küresel ekonomi için göz ardı edilmeyecek bir unsur haline geldi. Bütün Cripto para birimleri içinde en büyük değer artışını Bitcoin elde etti.

Bitcoin, son dönemde artan değeri ve teknik altyapı sağlamlığı ile Türk yatırımcılarının da ilgisini çekmeyi başardı. Google arama trendi istatistikleri, Türkiye’nin Bitcoin’e gösterdiği ilgininin her ay kayda değer bir şekilde arttığını gösteriyor.

Küresel eğilim başta genç yatırımcılar olmak üzere, gayrimenkul sektöründeki yatırımcıları da cezbetmektedir.
Dijital ortamda birçok alışveriş için kullanılan Cripto para birimleri, Grand Emlak Tarafından Tapu teslim öncesi, o günkü Bitcoin borsasına göre değerinden hesaplanan bedelle ödeme yapabilirsiniz. Bitcoin ile ödeme yapma ve hesaplar arası para transferi gibi işlemler kur kaybı olmadan daha güvenilir ve hızlı olacak.

Kripto para birimlerinin sisteminde yapılan ödemelerin doğrulanması için açık anahtarlı şifreleme, noktadan-noktaya ağ bağlantısı ve proof-of-work gibi teknolojiler kullanılır. Bu teknolojiler yatırımcılara hızlı ve son derece güvenilir bir ödeme ağı sağlar.
Bitcoin yatırımı ile; gayrimenkul sektörüne yatırım yapmak, karınızı garanti altına almak istiyorsanız size bu konuda hizmet etmekten mutluluk duyarız.

  • Detaylı Arama

    Diğer Arama Seçenekleri
  • Archives

  • Etiketler

Email Listemize Kayıt Olun !

Bizden en son haberleri ve en güncel ilanları almak için e-posta listemize katılın.

TEBRİKLER ! BAŞARILI BİR ŞEKİLDE KAYIT OLDUNUZ !

Listeleri Karşılaştır

×