• +90-242-324-3420 | info@grandemlak.com
  • Change Your Currency

İklim

Arama sonuçlarınız

İklim

tarafından gönderildi admin_grand üzerinde 11 Mart 2019
0

Türkiye dört mevsimin yaşandığı, hatta aynı anda bile yıllara göre 4 mevsim yaşandığı bir ülkedir.

Antalya, Alanya, Kemer, Fethiye, Bodrum, İzmir: Bu şehirlerde ve Akdeniz kıyılarında Akdeniz iklimi hakimdir. Genel sıcaklık ortalamaları 35 ° C ile 15 ° C arasındadır. Temmuz ve Ağustos en sıcak ve yağış alınmayan aylardır. En soğuk dönemler Aralık ve Ocak aylarıdır. En çok yağış Şubat, Mart aylarında alınır. Sıcaklık en soğuk dönemlerde bile genellikle 10° C

Akdeniz kıyılarında plaj sezonu çok uzundur. Genellikle Nisan ayı ile Kasım sonuna kadar denize girilebilir. Deniz suyu sıcaklığı 29 ° C ‘ye kadar çıkar. En iyi dönemler ise denize girmek için Eylül, Ekim aylarıdır. Hava çok sıcak değildir ve deniz suyu sıcaktır. Deniz kadife kumaşlar gibi yumuşak bir hal alır.

İstanbul ‘da iklim Akdeniz’e benzer ancak, sezonlar daha kısadır. Deniz sezonu Haziran ve Ağustos’tur. Kışları daha soğuk geçer.

Karadeniz kıyıları Türkiye’nin en kuzeyinde ye alır ve her mevsim yağışlıdır. Bu özelliliği ile Ancak yağışlar daha çok kış ve ilk bahar aylarında yoğunlaşır. Deniz suyu sıcaklığı 26 ° C’ye kadar ulaşır. Kışlar ılık ve yağışlı, Yazlar ise sıcak ve az yağışlı geçer.

İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu’da ise karasal iklim hakimdir. Kışlar soğuk ve yağışlı yazlar ise sıcak ve kurak geçer. Yaz aylarında sıcak olmasına rağmen Doğu ve İç Anadolu’da akşamları güneş batımından sonra hava serinler ve üzerine bir ceket almak zorunda hissedebilirsiniz kendinizi.

 

  • Detaylı Arama

    Diğer Arama Seçenekleri
  • Archives

  • Etiketler

Email Listemize Kayıt Olun !

Bizden en son haberleri ve en güncel ilanları almak için e-posta listemize katılın.

TEBRİKLER ! BAŞARILI BİR ŞEKİLDE KAYIT OLDUNUZ !

Listeleri Karşılaştır

×